План уроку теоретичного навчання Мета уроку: Вивчити тему «Документообіг. План-конспект уроку теоретичного навчання Методична розробка на тему Закріплення вивченого матеріалу

Перший урок теоретичного навчання

Група: с-211, професія: токар-універсал.

Дата проведення уроку: 14.05.2012р.

Тема: Контроль різьбових поверхонь.

Ціль та задачі

Формування знань про різьблення, марки різьблення, про контрольно-вимірювальні інструменти. Формування умінь використання довідкової литературы.

Етапи уроку

Методична робота вчителя

УНС, об'єкти праці

Перевірка та оцінка домашнього завдання

Ущільнене опитування на тему «Контроль конічних поверхонь»

Цільова установка:

а) класифікація різьблення відповідно до профілю різьблення?;

6) елементи різьблення.

Розмова з питань

Мотивація вивчення нового: створення проблемної ситуації. У машинах застосовуються деталі, що мають різні зовнішні та внутрішні різьбові поверхні.

Показ важливості вивчення різьбових поверхонь для токаря-універсала.

Навчальні плакати,

Роздатковий матеріал

4. Формування нових знань

Блоки інформації:

Розшифрувати марку різьблення;

Вибір діаметра отвору під нарізування різьблення мечем;

Вибір діаметра стрижня під нарізування різьблення плашкою

Довідник молодий токар, запис на дошці, деталі, контрольно-вимір. інструмент

Запитання та завдання:

Дивлячись на калібр-пробку, визначте діаметр різьблення?

Визначте профіль різьблення?

Ті самі, що й до п.4.1

Ущільнена перевірка знань на тему «Контроль різьбових поверхонь»

Повідомлення домашнього завдання

Пояснення домашнього завдання.

Конспект

Перш ніж приступити до вивчення даної теми уроку ми повинні, уточнити які, різьблення ми контролюватимемо?

Скажіть, будь ласка: які різьблення розрізняють залежно від форми профілю?

Різьбова поверхня утворюється одночасними обертальним і поступальним рухами якого або профілю щодо осі. Залежно від форми профілю розрізняють різьблення: трикутні, трапецеїдальні, прямокутні, завзяті, круглі.

Назвіть елементи різьблення?

Якщо гвинтову лінію розгорнути на площині, вона є гіпотенузою прямокутника АВС, один катет якого дорівнює довжині кола, а інший - кроку різьблення S мм (рис 130).

Кроком різьблення називається відстань між однойменними точками двох сусідніх витків, виміряна паралельно осі різьблення (рис 130).

На уроках технології ви розшифровували марку різьблення. Розшифруйте, будь ласка, марку різьблення:

М24 2 – 6 G М18 1,5 – 6Н

М - Метричне різьблення

24 - номінальний зовнішній діаметр різьблення

2 - дрібний крок різьблення мм.

6 - номер квалітету

G - поле допуску відхилення отвору (гайки)

2,5 - Р великий крок різьблення може не вказуватися

H - поле допуску відхилення валу (болта)

М16 - 7h-метрична, зовнішній діаметр 16 мм, ступінь точності 7h.

Довідник молодого токаря табл. 15.2. Діаметри та кроки різьблення, мм, стор. 205-211.

Діаметри отворів і стрижнів під нарізування різних видів різьблень вибирають по табл.15.18-15.33 стор. 251-263.

Для нарізування зовнішньої поверхні кріплення різьблення трикутного профілю з кроком до 2 мм застосовують плашки. Плашка схожа на гайку, виготовлену з інструментальної сталі і має таку ж різьблення, для нарізування якої вона призначена.

Внутрішні різьблення діаметром до 20мм нарізають на токарному верстаті мітчиками. Мітчик являє собою гвинт тих же діаметра, кроку і кута профілю різьблення, що і різьба, що нарізається ним.

Вам потрібно нарізати різьблення діаметром М 18 1-6Н. Вибираємо dсв-діаметр свердла під різьблення =17мм табл.15.19.

Якщо М18-6Н, то dсв = 15,4 мм табл.15.18.

Табл.15.20. Діаметри стрижнів під нарізування метричного різьблення плашкою, мм.

Потрібно нарізати різьблення з великим кроком діаметром М18-6h.

Вибираємо діаметр стрижня 17,88 мм.

Якщо різьблення з дрібним кроком М18 1,5 - 6h, то діаметр стрижня дорівнює 17,94мм.

Як і чим контролюють зовнішні та внутрішні різьблення?

Для контролю кроку та одночасно кута профілю різьблення користуються набором шаблонів-різьбомірів. На кожному шаблоні є гребінця певного кроку та кута профілю та відповідне позначення (наприклад:60°,2мм або 55°,11 ниток). Прикладаючи шаблон гребінкою до різьблення, визначають на просвіт збіг кроку та кута профілю гребінки з кроком та кутом профілю контрольованого різьблення.

Середній діаметр різьблення вимірюють різьбовим мікрометром. У шпинделі 5 і п'яті 2 зроблено отвір, який встановлюють різьбові вставки (з набору до мікрометра): в шпиндель - конічну 4 з кутом, рівним куту профілю; у п'яту-призматичну 3. При контролі конічну вставку 4 вводять у канавку різьблення, а призматична 3 охоплює протилежну нитку. Для установки мікрометра на нуль служить шаблон встановлення 8. Похибка вимірювання середнього діаметра мікрометром 0,01мм.

У масовому виробництві точність різьбових виробів контролюють граничними калібрами; зовнішнє різьблення різьбовими кільцями, а внутрішнє - різьбовими пробками. Прохідний калібр ПР має повний профіль різьблення і повинен згвинчуватися з контрольованим різьбовим виробом на повну довжину різьблення; непрохідний НЕ має всього два-три витки та укорочений профіль. Він може звинувачуватися з різьбленням лише на 1-2 нитки.

Д/З: отримати у бібліотеці довідник молодого токаря. Вибрати діаметр свердла під нарізування отвору. Вибрати діаметр стрижня під нарізування різьблення плашкою. За 5 прикладів кожних.

Другий урок теоретичного навчання

Група: с-111, професія: токар - універсал.

Дата проведення уроку: 21.05.2012.

Контроль конічних поверхонь.

Ціль та задачі

Формування знань про види та елементи конічних поверхонь, способи обробки зовнішніх конічних поверхонь, про контрольно-вимірювальні інструменти. Формування умінь використання довідкової литературы.

Розвиток технічного мислення.

Виховання працьовитості та акуратності.

Тип заняття: комбінований. Час: 45 хв.

Етапи уроку

Методична робота вчителя

УНС, об'єкти праці

1. Організаційна частина, 1-2 хв.

Приведення класу у робочий стан

Привітання, перевірка присутніх, дисципліни

2. Перевірка засвоєння матеріалу минулого уроку, 4-5 хв.

Ущільнене опитування на тему «Контроль різьбових поверхонь»

Таблиці натуральні деталі та ін.

3. Підготовка учнів до вивчення нового; актуалізація знань, необхідні вивчення нового матеріалу, 5-6 хв

Цільова установка:

1. Відновлення знань про передачі, отримані раніше:

а) види та елементи конічних поверхонь

Розмова з питань

Мотивація вивчення нового: створення проблемної ситуації-

У техніці часто використовують деталі із зовнішніми та внутрішніми конічними поверхнями, наприклад, конічні шестерні, ролики конічних підшипників, шпинделі токарних верстатів.

Показ важливості вивчення конічних поверхонь для токаря-універсала.

Складання структурно-логічної схеми вивчення нового навчального матеріалу

Навчальні плакати,

Роздатковий матеріал

4. Формування нових знань

4.1. Повідомлення нових знань 25-30 хв

Блоки інформації:

Обробка конічних поверхонь широким різцем;

Обробка конічних поверхонь при повернутих верхніх санчатах супорта;

Обробка конічних поверхонь способом усунення задньої бабки;

Контрольно-вимірювальний інструмент, який і навіщо?

Розповідь, бесіда, показ, робота з таблицями, створення проблемних ситуацій та вирішення їх за допомогою частково-пошукового методу

Довідник молодого токаря, запис на дошці, деталі, таблиця Прадіса, контрольно - вимір. інструмент

4.2. Повторення з метою закріплення 5-6 хв.

Запитання та завдання:

Налаштувати кутомір на 10о; 18о; 36-24хв; 29о32хв.

Назвіть деталі, що мають конічні поверхні.

Організація повторення, бесіда з питань, створення проблемних ситуацій

Ті самі, що й до п.4.1

5. Підбиття підсумків заняття, 7-8 хв.

Перевірка засвоєння нового матеріалу з питань 4.2.

Ущільнена перевірка знань на тему «Контроль конічних поверхонь»

Стимулювання учнів оцінкою.

Повідомлення домашнього завдання

Пояснення домашнього завдання.

Конспект

Перш ніж приступити до вивчення цієї теми уроку, ми повинні уточнити, якими елементами характеризуються конічні поверхні (рис.149, а):

Кутом конуса 2? - між двома утворюючими, що лежать в одній площині.

Кутом ухилу - між віссю та утворює конуса.

Ухилом У - тангенсом кута ухилу

D – великим діаметром конуса

d – малим діаметром конуса

l - довжиною конічної поверхні

L - загальною довжиною деталі

Конусністю, або подвоєним ухилом

Способи обробки зовнішніх конічних поверхонь: широким різцем.

Конічні поверхні довжиною 20-25 мм обробляють широким різцем. Для отримання необхідного кута застосовують настановний шаблон, який притискають до заготовки, а до його похилої робочої поверхні підводять різець, потім прибирають шаблон і різець подають до заготовки.

Обробка конічних поверхонь при повернених верхніх санчатах супорта. Поворотна плита супорта разом із верхніми санчатами може повертатися щодо поперечних санчат, для цього звільняють гайки гвинтів кріплення плити. Контроль кута повороту з точністю до одного градуса здійснюють по розподілу поворотної плити.

Переваги способу: можливість обробки конусів з будь-яким кутом ухилу, простота налагодження верстата.

Недоліки способу: неможливість обробки довгих конічних поверхонь, тому що довжина обробки обмежена довжиною ходу верхніх санчат супорта.

Обробка довгих конічних поверхонь способом усунення корпусу задньої бабки. Заготівлю встановлюють у центрах. Корпус задньої бабки за допомогою гвинта зміщують у поперечному напрямку так, що заготовка стає на перекіс. При включенні подачі каретки супорта різець, переміщуючись паралельно осі шпинделя, обточуватиме конічну поверхню.

Переваги: ​​можливість обробки довгих заготовок та можливість автоматичної подачі супорта.

Недоліки: неможливість обробки внутрішніх конусів та конусів з великим кутом.

На який кут потрібно повернути верхню частину супорта? Якщо великий діаметр конуса дорівнює D = 58 мм, малий діаметр конуса d = 32 мм, довжина конічної поверхні l = 60 мм. Знайти tgd.

За таблицею Брадіса знаходимо: 0,216 = 12 ° 12 "1 ° = 60 хв

Відповідь: 12°12"

Контролює конічні поверхні.

Кут конусу конічних поверхонь контролюють нерегульованими (жорсткими) або регульованими кутовими шаблонами. Точність кута конуса визначають за зазором між конічною поверхнею і шаблоном: якщо виявлений зазор у великої основи, то кут конуса менше заданого, якщо зазор у малої основи, то кут конуса більше заданого. Кут конуса вимірюють універсальним кутоміром.

У серійному та масовому виробництві конічні поверхні контролюють граничними конусними калібрами: пробками та втулками. Відстань між ризиками або розмір уступу на торці калібру (m) відповідає допуску на конусність. Якщо одна ризику на пробці зайшла в отвір, що контролюється, а друга не увійшла, то конус правильний. Аналогічно для калібру-втулки з уступом: якщо торець контрольованого конуса виявиться в межах рисок на уступі, то правильний конус. Точніший контроль конусів за допомогою спеціальних приладів виконують у вимірювальних лабораторіях.

Д/З: навчитися користуватися кутоміром.

Третій урок теоретичного навчання

Група: с-111, професія: токар-універсал

Дата проведення уроку: 28.05.2012

Контроль отворів, контроль зовнішніх циліндричних поверхонь.

Ціль та задачі

Формування знань про контрольно-вимірювальні інструменти. Формування вмінь користуватися вимірювальними інструментами.

Розвиток технічного мислення.

Виховання працьовитості та акуратності.

Тип заняття: комбінований. Час: 45 хв.

Етапи уроку

Методична робота вчителя

УНС, об'єкти праці

1. Організаційна частина, 1-2 хв.

Приведення класу у робочий стан

Привітання, перевірка присутніх, дисципліни

2. Перевірка засвоєння матеріалу минулого уроку, 4-5 хв.

(Перевірка та оцінка домашнього завдання)

Ущільнене опитування

на тему «Контроль конічних поверхонь»

Таблиці натуральні деталі та ін.

3. Підготовка учнів до вивчення нового; актуалізація знань, необхідні вивчення нового матеріалу, 5-6 хв

Цільова установка:

1. Відновлення знань про вимірювальні інструменти, отримані раніше:

а) які вимірювальні інструменти ви знаєте?

Розмова з питань

Мотивація вивчення нового матеріалу: створення проблемної ситуації-

Для контролю точності зовнішніх розмірів і отворів застосовують різні вимірювальні інструменти: штангенциркулі, мікрометри, індикаторні скоби, граничні калібри: калібри-скоби, нутроміри.

Показ важливості вивчення вимірювальних інструментів токаря-універсала.

Складання структурно-логічної

схеми вивчення нового навчального матеріалу

Навчальні плакати, роздатковий матеріал

4. Формування нових знань

4.1. Повідомлення нових знань 25-30 хв

Блоки інформації:

Як і чим контролюють зовнішні поверхні?

Як контролюють довжину і діаметр отвору, що розточується?

Розповідь, бесіда, показ, створення проблемних ситуацій та вирішення їх за допомогою частково-пошукового методу

Запис на дошці, деталі, контрольно-вимір. інструмент

4.2. Повторення з метою закріплення 5-6 хв.

Запитання та завдання:

Яким вимір. інструментом проводиться контроль з точністю до 0,1 мм або 0,05 мм зовнішніх поверхонь та точність діаметра отворів?

Якими вимір. інструментами проводиться контроль з точністю до 0,01 мм зовнішніх поверхонь і глибоких отворів великого діаметра?

Організація повторення, бесіда з питань, створення проблемних ситуацій

Ті самі, що й до п.4.1

5. Підбиття підсумків заняття, 7-8 хв.

Перевірка засвоєння нового матеріалу з питань 4.2.

Ущільнена перевірка знань на тему «Контроль отворів та контроль зовнішніх циліндричних поверхонь»

Стимулювання учнів оцінкою.

Повідомлення домашнього завдання

Пояснення домашнього завдання.

Конспект

Контроль зовнішніх циліндричних поверхонь

Контроль з точністю до 0,1 мм або 0,05 мм проводиться штангенциркулем ШЦ-I або ШЦ-II (рис. 60,а).

Для вимірювання з точністю до 0,01мм застосовують мікрометри (рис.60,б), які мають межі вимірювання 0-25,25-50,50-75, 75-100, 100-150, 150-200, 200-300мм.

Точне вимірювання зовнішніх поверхонь (до 0,01 мм) виробляють також індикаторною скобою. Попередньо індикаторну скобу налаштовують на номінальний розмір за мірними плитками, а при вимірах стрілка показує на шкалі відхилення від номінального розміру (рис.60 в).

У разі виготовлення великих партій деталей розміри контролюють граничними калібрами. Для контролю зовнішніх поверхонь застосовують калібри-скоби (рис.60, г). Розмір вважається правильним, якщо прохідна ПР сторона скоби вільно знаходить на поверхню, що вимірюється, а непрохідна сторона НЕ-не знаходить.

Контроль отворів.

Точність діаметра отворів контролюють штангенциркулем з точністю відліку до 0,1 мм або 0,05. При вимірах штангенциркулем з точністю до 0,05 мм ШЦ-II враховують товщину губок b (рис.90 а).

Отвори діаметром 120 мм і вище можна вимірювати мікрометричним нутроміром (штрихмасом) з точністю до 0,01 мм (рис.90,б).

Глибокі отвори великого діаметра (наприклад, порожнини циліндрів) контролюють індикаторним нутроміром (рис.90,в), який попередньо налаштовують на розмір еталонного кільця або мікрометра. Індикатор показує відхилення від розміру з точністю до 0,01 мм.

У великосерійному та масовому виробництві отвори контролюють граничними калібрами - пробками (рис.91 а). Якщо прохідна пробка ПР без зусилля проходить в отвір, а непрохідна НЕ - не проходить, розмір отвору знаходиться в межах допуску. Для контролю отворів діаметром 80 мм і більше застосовують зрізані (рис.91 б) і пластинчасті (рис.91 в) пробки. Такі пробки легші, крім того, ними можна виявляти овальність отвору, вимірюючи у двох взаємно перпендикулярних напрямках.

Перед контролем калібром – пробкою порожнину отвору очищають від стружки та протирають. Протирають отвір та контролюють розмір тільки після повної зупинки обертання шпинделя. Калібри – пробки зберігають у вертикальному положенні або укладають на панель із пінопласту.

Д/З: вивчити які вимірювальні інструменти застосовують для контролю точності зовнішніх розмірів і діаметрів отворів, що виконуються.

інноваційний виробничий навчання педагогічний

Державний освітній заклад

середньої професійної освіти

кузнецький металургійний технікум

План

уроку теоретичного навчання

Предмет: «Основи правознавства»

Тема: Правові основи реалізації та захисту прав споживачів»

Група: с-12-1

Рік навчання: II

Викладач: А.С. Журавльова

Новокузнецьк, 2014 р.

Тема програми: «Засади законодавства про захист прав споживачів»

Тема розділу: «Найважливіші галузі»

Тема уроку: «Правові засади реалізації та захисту прав споживачів»

Навчальні цілі:

Дати уявлення про норми у споживчому середовищі;

Ознайомити учнів із основними положеннями Закону «Про захист прав споживачів» від 20.02.2008 р. та його головними поняттями.

Виховні цілі:

Пробудити інтерес до предмета;

Виховати у тих, хто навчається, цінні моральні якості: почуття гуманізму, вміння працювати в команді, впевненість у своїх силах, підвищувати рівень духовної культури.

Розвиваючі цілі:

Удосконалювати навички роботи з підручником;

Розвивати творчі здібності учнів;

Розвивати мову.

Методична мета:

1. Застосування дидактичного матеріалу для активізації учнів під час уроку.

2.Введение в навчальний процес нетрадиційних форм ведення уроку з розвитку пізнавальних і творчих здібностей учнів.

Тип уроку:

Урок вивчення нового матеріалу

Форма навчання:

Фронтальна, групова

Методи навчання:

  1. Словесна (розмова)
  2. Наочно-демонстраційний (виставка нормативних актів, книг)
  3. Практичний (виконання карток, проблемних завдань)

Міжпредметний зв'язок:

Економіка, «майнові та особисті немайнові відносини».

КМО

  1. Дидактичний матеріал (картки);
  2. Стенд із книгами та нормативними актами;
  3. Підручник

Етапи уроку:

  1. Організаційний етап.
  2. Вступно-мотиваційний етап.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з новими поняттями;

2. Прослуховування повідомлень;

3. Самостійна робота учнів.

IV. Закріплення.

1. Колективна робота з картками.

V. Рефлексивно-оцінний етап.

1. Підбиття підсумків;

2. Домашнє завдання;

3. Рефлексія.

Хід уроку:

Етапи уроку

Дії викладача

Час за хв.

Дії учнів

Організаційний етап.

Вітає, визначає відсутніх, організує увагу.

Вітають викладача, готуються до уроку.

Вступно-мотиваційний етап

Повідомляє тему, ціль, хід уроку, мотивує учнів на 2 команди.

Діляться на 2 команди, обирають капітана.

ІІІ.

Вивчення нового

матеріалу:

  1. Робота із новими поняттями;
  1. Прослуховування повідомлень;
  1. Самостійна робота учнів

Спільно з учнями розбирає нові терміни, нагадує правила роботи у групах.

Дає слово учням, які отримали випереджаючі завдання, з наступних питань:

Які нормативні акти гарантують права споживачів?

Які є підстави правової відповідальності винної сторони за недотримання прав споживачів?

У яких випадках має місце матеріальна відповідальність у формі «неустойки», а яких у формі «збитків»?

Дає завдання за підручником:

Назвіть організації, які можуть притягувати до адміністративної відповідальності винних за порушення закону про права споживачів?

Записують нові терміни у зошиті.

Команди знаходять відповіді на запитання, які записую у зошиті.

Шукають відповідь на запитання у підручнику, записують у зошити.

Закріплення.

  1. Колективна робота за картками

Роздає картки.

Картки із проблемними завданнями.

Учні кожної команди відповідають питанням по карткам усно.

Рефлексивно-оцінний етап.

  1. Підбиття підсумків уроку;
  1. Домашнє завдання;
  1. Рефлексія.

Задає питання з вивченої теми:

Яку тему вивчили на уроці?

Що нового впізнали для себе?

Виставляє позначки, коментує їх.

Диктує домашнє завдання.

Запитує групу: «Що більше запам'яталося на уроці?»

Відповідають на запитання.

Записують домашнє завдання.

Відповідають на це запитання.

Додаток 1.

Нові поняття

  1. Споживач-
  2. Виробник-
  3. Продавець-
  4. Виконавець-
  5. Неустойка-
  6. Збитки-
  7. Гарантійний термін-

Додаток 2.

Картка № 1

Встановіть відповідність між термінами та їх визначеннями, відповідь запишіть цифрами.

  1. … - громадянин, який має намір замовити або придбати або замовляє, купує або використовує товари (роботи, послуги) виключно для особистих, сімейних чи домашніх та інших потреб, не пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності.
  2. … - організація, і навіть індивідуальний підприємець, який виробляє товари споживачам.
  3. ... - організація, і навіть індивідуальний підприємець, реалізує товари споживачам за договором купівлі-продажу.
  4. … - організація, а також індивідуальний підприємець, який виконує роботи або надає послуги за відплатним договором.
  5. ... - штраф, що стягується з продавця порушення термінів виконання вимог споживача у вигляді 1% вартості товару за кожен день прострочення.
  6. … - вартість втраченого майна, витрати, які здійснив споживач у зв'язку з пошкодженням або втратою майна, а також випущена вигода у зв'язку з невиконанням зобов'язань продавцем, виробником.
  7. … - період, протягом якого у разі виявлення у товарі нестачі, виробник зобов'язаний задовольнити вимоги споживача, встановлені ст.19, ст. 29 Закону "Про захист прав споживачів".

Відповідь:

  1. Гарантійний термін
  2. Збитки
  3. Неустойка
  4. Виконавець
  5. Продавець
  6. Виробник
  7. Споживач

Додаток 3.

Розділ: «права споживача»

Картка № 2

Уявіть ситуації та знайдіть на них правильні відповіді

Ситуація 1. Громадянка Іванова, 5 лютого, придбала у магазині «Т» холодильник марки «Лада». Через два місяці він вийшов із ладу, морозильна камера перестала морозити. Продавець звинуватив гр. Іванову у порушенні правил експлуатації, і відмовився проводити гарантійний ремонт.

Запитання: Чи правомірні дії продавця? Обґрунтуйте відповідь.

Ситуація 2. 31 грудня, Марина відвідала перукарський салон «Грація» та попросила зробити їй стрижку та мелірування. Коли все було готове, Марина ледь стримала емоції: стрижка виявилася занадто короткою, а волосся було пофарбоване клаптиками. Одним словом, із такою зачіскою на Новорічне свято йти було не можна. Перукарка запропонувала перефарбувати волосся або приміряти перуку.

Запитання: Чи повинна Марина погодитись із пропозицією перукаря? Обґрунтуйте відповідь.

Додаток 4.

Формування груп за допомогою складання фрази:

План-конспект уроку теоретичного навчання

Предмет: МДК.06.01 «Управління структурним підрозділом організації»

Курс _____2_____, група № ______50_______________

Спеціальність: Технологія продукції громадського харчування

Викладач: Кольцова Н.В.

Тривалість уроку: __45 хвилин

Тема урока: "Оформлення документів"

Вигляд уроку: практичне заняття

Тип уроку: формування практичних умінь

Цілі уроку:

Навчальна: формування практичних умінь з оформлення касових документів

Розвиваюча: розвитокнавичок самостійної роботи,комунікації.

Виховна : виховання почуття відповідальності за правильність ухвалення рішення

Завдання:

1. Підготувати студентів до роботи на уроці.

2. Закріплення отриманих теоретичних знань щодо складу та оформлення касових документів

3. Перевірити сформованість знань, умінь та навичок щодо касової документації з метою застосування на практиці

4. Організувати показ слайдів.

5. Організувати практичну роботу студентів із роздавальним матеріалом у міні групах.

6. Організувати рефлексію.

Методичне оснащення уроку

1. Матеріально-технічне оснащення:

ПК - використання при демонстрації слайдів;

Екран висувний – демонстрація слайдів;

Крейдяна дошка - демонстрація записів.

2. Література :

Навчальна:

Медведєв А.І. Господарські договори та угоди: бухгалтерський та податковий облік. - М.: ІНФРА-М, 2000;

Сахон А.П., Софронова Е.Ф., Невольнікова Г.І. Бухгалтерський облік у підприємствах торгівлі та громадського харчування. - М.: Ділова література, 2003;

Стерлядова Н.П., Шатер В.В., Крилосова Л.І. Практикум з бухгалтерського обліку у торгівлі та громадському харчуванні. - М.: Ділова література, 2004

Додаткова:

Бухгалтерський облік: учеб.посібник / за ред.проф.И.М.Дмитриевой. - М.: ЕКСМО, 2010

Бухгалтерський облік: навч. для вузів. За ред. І.М.Дмитрієвої. - М.: Юрайт, 2011

Ларіонов А.Л., Карзаєва Н.М., Нечитайло А.І. Бухгалтерська фінансова звітність: учеб.посібник. - М.: «Видавництво Проспект», 2006

3. Дидактичне забезпечення :

Картки – завдання для самостійної роботи.

Картки – інформатори.

Бланки прибуткових касових документів

Бланки видаткових касових документів

4. ЦОРи :

КонсультантПлюс. Довідкова правова система. Технологія 3000.

http// www. parus. ru

http// www. buh. ru/

http// www. gaap. ru

Методи та прийоми навчання: самостійна робота із застосуванням технології роботи в малих групах, практична робота із заповнення первинних документів, елементи ігрової технології.

Форма організації праці учнів : фронтальна, індивідуальна, групова

Структурно-логічні зв'язки

- Внутрішньопредметні: «Форми бухгалтерського обліку», «Документи та документообіг», «Каса», «Розрахунковий рахунок»

- Міжпредметні: ЄП 01. «Математика», МДК.03.01 «Технологія приготування складної гарячої кулінарної продукції», ОП.03 «Організація зберігання та контроль запасів та сировини»

- із виробничим навчанням -оформлення касової документації

ХІД УРОКУ

    Організаційний момент

Вітання. Перевірка відсутніх студентів за рапортом. Перевірка готовності до уроку. Інформування про майбутню діяльність

    Повідомлення теми. Постановка мети та завдань уроку

Сьогодні практичне заняття «Оформлення документів» відбудеться в ігровій формі. Група розділиться на три команди. Кожна команда вибирає капітана та дає назву своїй команді. Вибір судді. Я – у ролі ведучої. Залучення студентів до постановки мети та завдань уроку.

Отже, мета заняття: оформлення прибуткових, видаткових касових ордерів, касова книга

Завдання заняття : навчити правильно складати прибуткові та видаткові касові ордери та вносити їх до касової книги.

    Формування практичних умінь:

Попереднє визначення рівня знань.

Студентам видаються бланки прибуткових та видаткових касових ордерів, які необхідно оформити за умовами завдання (Додаток № 2,3)

    Ознайомлення з правилами оформлення касової книги

Касова книга – це документ, який відбиває рух коштів для підприємства. Касова книга має бути обов'язково пронумерована, прошнурована та скріплена печаткою та підписом директора. Кожна сторінка касової книги складається із двох ідентичних половинок, які оформлюються одночасно під копіювання. Оформлюють касову книгу за даними прибуткових та видаткових документів. Одна частина залишається у книзі – це касова книга. А відривна частина – це звіт касира, до якого прикладаються всі документи, дані яких внесені до касової книги і зшиваються конторським швом (щоб не загубився жоден документ, тому що звіт касира буде недійсним). У касову книгу вносяться насамперед прибуткові касові ордери, потім – видаткові касові ордери.

    Практична робота:

Студентам пропонується на основі заповнених прибуткових та видаткових касових ордерів оформити касову книгу та вивести залишок коштів у касі на кінець дня (Додаток № 6)

    Закріплення пройденого матеріалу

Для закріплення вивченого матеріалу на сьогоднішньому уроці ми проведемо турніри «Ерудити» та «Хто уважніший».

Турнір "Ерудити".

Цей турнір спрямований на актуалізацію опорних знань. На конкурс приділяється 10 хвилин, за кожну правильну відповідь команда заробляє 1 бал (Додаток 4)

Турнір «Хто уважніше»

Турнір спрямований на знаходження помилок у касових документах, на організацію колективної роботи групи, уважність, швидкість виконання завданняНа цей турнір приділяється 10 хвилин.

Групам видаються бланки прибуткових та видаткових документів з помилками. Студенти повинні знайти ці помилки у документах та виправити їх. (Додаток 7)

Оцінюється турнір з п'ятибальної школи, за такими критеріями:

    Час, що витрачається виконання завдання

    Вміння працювати в команді

    Взаємодопомога між членами групи

    Домашнє завдання

Підготувати кросворд на цю тему, який повинен включати 10 питань по горизонталі та 10 питань по вертикалі.

    Підбиття підсумку

Поки суддя підбиває підсумки за листом спостереження, кожній групі пропонується висловитися однією пропозицією, обираючи початок фрази з рефлексивного екрану:

    Рефлексія

    Сьогодні на уроці ми впізнали. . . . . . .

    Сьогодні на уроці ми навчилися. . . . .

    Що сподобалося на уроці найбільше. . . . .

Перше місце посіла команда ……, друге місце ….., третє місце……

Виставити оцінки.

Прощання зі студентами.

Додаток 1.

Порядок ведення та оформлення касових операцій

Порядок ведення касових операцій регламентується відповідним становищем, затвердженим Центральним банком РФ 22.09.93 р. №40.

Кожне підприємство для здійснення розрахунків готівкою та зберігання грошових документів повинно мати касу. Приміщення має бути спеціально обладнане для забезпечення збереження коштів. Виконує касові операції касир, з яким укладається договір про матеріальну відповідальність.

Усі підприємства повинні зберігати свої кошти у установі банку. Готівка, отримана касою, витрачається тільки на ті цілі, на які вони були отримані (видача заробітної плати, відрядження або господарські витрати).

Підприємство може мати у своїй касі готівку в межахліміту їхнього залишку , встановленого установою банку за погодженням із керівником цього підприємства. Понад ліміт готівка в касі може зберігатися тільки під час видачі заробітної плати не більше трьох робочих днів. Підприємства, які мають постійну грошову виручку, за погодженням з банком можуть витрачати її на оплату праці, відрядження та господарські витрати.

Для узагальнення інформації про наявність та рух грошових коштів у касах організації, а також грошових документів, що перебувають у касі організації (поштових марок, марок державного мита, вексельних марок, оплачених авіаквитків, оплачених путівок до будинків відпочинку та санаторії та ін.) призначено активний рахунок50 "Каса".

Постановою Держкомстату РФ від 18 серпня 1998р. №88 затверджено уніфіковані форми первинної облікової документації касових операцій:

КО-1 «Прибутковий касовий ордер»;

КО-2 «Витратний касовий ордер»;

КО-4 "Касова книга";

Заповнення прибуткового та видаткового касових ордерів регламентується «Порядком ведення касових операцій на РФ».

Прибутковий касовий ордер – це документ первинної облікової документації касових операцій, яким здійснюється прийом коштів у касу підприємства.

Бланк прибуткового касового ордера виписується в одному екземплярі касиром. Прибутковий касовий ордер і двох частин: сам прибутковий касовий ордер, що залишається у підприємства, інша – квитанція, що містить ті самі відомості, як і ордер. Квитанція до прибуткового касового ордера видається на руки особі, яка вносить готівку до каси. Прибутковий касовий ордер підписується головним бухгалтером та касиром.

Видатковий касовий ордер – це документ первинної документації касових операцій, яким виробляється видача готівки з каси підприємства. Бланк видаткового касового ордера має бути підписаний керівником підприємства, головним бухгалтером та касиром. Видача грошей за видатковим касовим ордером проводиться після пред'явлення паспорта.

Прийом та видача грошей за касовими ордерами проводять у день складання ордерів.

Додаток 4. Запитання до турніру «Ерудити»

Запитання.

    Яким документом встановлено порядок зберігання, витрачання та обліку коштів у касі?

    Що повинно мати кожне підприємство для здійснення розрахунків готівкою?

    Хто встановлює для підприємства ліміт коштів у касі?

    У яких випадках допускається перевищення ліміту коштів у касі та який період часу?

    Які первинні документи є підставою для відображення в обліку касових операцій?

    Яким первинним документом оформляється надходження коштів у касу?

    Яким первинним документом оформляється видача коштів із каси?

    Навіщо призначена касова книга для підприємства?

    Який бухгалтерський рахунок призначений для узагальнення інформації про наявність та рух коштів у касі підприємства?

    На кого покладається контроль за правильністю ведення касової книги?

Відповіді до турніру «Ерудити»

1.ПОРЯДОК ведення касових операцій на Російській Федераціївід22.09.93 р. №40

2. Касу

3. Установою банку за погодженням з керівником цього підприємства

4. Понад ліміт готівка в касі може зберігатися тільки під час видачі заробітної плати не більше трьох робочих днів.

5. Прибутковий касовий ордер, видатковий касовий ордер, касова книга

6. Прибутковий касовий ордер

7. Видатковий касовий ордер

8. Відображення сум за прибутковими та видатковими касовими ордерами тавиведення залишку грошей у касі на наступне число

9. Активний рахунок 50 "Каса"

10. Головний бухгалтер

Завдання 1:

Завдання 2:

Додаток 7. Прибуткові та видаткові касові ордери

Завдання 1: У касу підприємства ВАТ «Північ» від покупця ТОВ «Ніта» за прибутковим касовим ордером № 25 від 14.03.2014 р. отримано гроші за інформаційні послуги 5070 рублів

Завдання 2: Співробітнику Трофімову Валерію Павловичу 10.03.2014 у касі підприємства ВАТ «Захід» за видатковим ордером № 8 видали під звіт готівку у розмірі 500 руб. на купівлю канцтоварів

Додаток 7. Прибуткові та видаткові касові ордери

Завдання 1: У касу підприємства ВАТ «Північ» від покупця ТОВ «Ніта» за прибутковим касовим ордером № 25 від 14.03.2014 р. отримано гроші за інформаційні послуги 5070 рублів

Завдання 2: Співробітнику Трофімову Валерію Павловичу 10.03.2014 у касі підприємства ВАТ «Захід» за видатковим ордером № 8 видали під звіт готівку у розмірі 500 руб. на купівлю канцтоварів

Додаток 5. Аркуш спостереження

Показники

Команда ……

Команда …..

Команда …..

Турнір «Ерудити» (за кожну правильну відповідь 1 бал)

Підсумок з турніру «Ерудити»

Турнір «Хто уважніше» (оцінюється за п'ятибальною системою. За кожним критерієм ставити один бал, потім бали підсумовуються):

    Швидкість виконання завдання

    Правильність виконання завдання

    Акуратність виправлення помилок

    Активність усіх учасників команди

    Вміння навести доказову базу під час виправлення документа

Разом з турніру «Хто уважніше»

Усього балів

ВАТ «Північ»

Видатковий касовий ордер 191

Додаток 6. Прибуткові та видаткові касові ордери

для оформлення касової книги

Завдання (касир та бухгалтер-касир)

Оформити операції з каси первинними документами та зробити запис до касової книги

ВАТ «Північ»

Операції з каси за 14 березня 2014 р.

Залишок у касі на 14.03.2014 р. - 2600 руб.

Прибутковий касовий ордер №235

З розрахункового рахунки за грошовим чеком №456321 отримано гроші для видачі заробітної плати - 285000 руб.

Видатковий касовий ордер 191

Видано в підзвіт менеджеру підприємства Котову Михайлу Олексійовичу на витрати на відрядження - 6000 руб. на підставі наказу №124 від 14.03.2014 р.

Прибутковий касовий ордер №236

Повернено залишок підзвітних сум Зайцевим Петром Миколайовичем - 340 руб. згідно з авансовим звітом №18

Видатковий касовий ордер №192

По платіжної відомості № 9 видано вести у сумі 277000 крб.

Методична розробка плану – уроку теоретичного навчання МДК.08.01.Технологія приготування хлібобулочних, борошняних та кондитерських виробів.

За фахом 19.01.17 Кухар, кондитер. Тема урока: Технологія приготування та оформлення тістечка.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Міністерство освіти та молодіжної політики Ставропольського краю

Державна бюджетна професійна освітня установа

"Державний агротехнічний коледж" с. Московське

Методична розробка

плану уроку теоретичного навчання

МДК.08.01.

За професією 19.01.17 Кухар, кондитер

Розробила:

Викладач професійного циклу

Євглевська Поліна Іванівна

С. Червоногвардійське, 2017р.

Анотація.

Дана методична розробка призначена для проведення практичної роботи теоретичного навчання для середньої професійної освіти на тему «Фігурні способи нарікання овочів» за професією 19.01.17 Кухар, кондитер.

Урок розроблено з елементами педагогічної технології.засвоєння знань, умінь та навичок на основі вивченого матеріалу.

У розробці представлені:

  • План уроку
  • Презентація
  • питання щодо перевірки знань учнів на тему.
  • критерії оцінки виконання роботи.

Питання для перевірки теоретичних знань учнів складені таким чином, що дозволяють викладачеві відстежити теоретичний рівень підготовки учнів на цю тему. Водночас кожен, хто навчається, має можливість самостійної перевірки своїх знань, з теоретичної частини уроку.
Методична мета уроку полягає у формування мотивації учнів, активізації пізнавальної діяльності із застосуванням сучасних способів передачі навчальної інформації на основі використання комп'ютерних технологій, професійно-практичної спрямованості з організації навчальної діяльності з елементами компетентнісного та творчого підходу у процесі вибудовування моделі об'єкта, що вивчається.
У ході уроку у учнів формуютьсяпрофесійні компетенції:

Загальні компетенції:

ОК 1. Розуміти сутність та соціальну значимість своєї майбутньої професії, виявляти до неї стійкий інтерес.

ОК 2. Організовувати власну діяльність, виходячи з цілей та способів її досягнення, визначених керівником.

ОК 3. Аналізувати робочу ситуацію, здійснювати поточний та підсумковий контроль, оцінку та корекцію своєї діяльності, нести відповідальність за результати своєї роботи.

ОК 4. Здійснювати пошук інформації, яка потрібна на ефектного виконання професійних завдань.

ОК 6. Працювати у команді, ефективно спілкуватися із колегами, керівництвом, клієнтами.

Методична розробка може бути використана під час уроків теоретичного навчання за професією «Кухар, кондитер».

План уроку

ПМ.08 Приготування хлібобулочних, борошняних та кондитерських виробів

МДК.08.01. Технологія приготування хлібобулочних, борошняних та кондитерських виробів.

Дата проведення: 24.10.2016 р.

Професія 19.01.17 Кухар, кондитер

Викладач : Євглевська Поліна Іванівна.

Група: № 37

Розділ програми:Технологія приготування та оформлення вітчизняних класичних тортів та тістечок.

Тема 6.7. Технологія приготування та оформлення пісочних тістечок

Тема урока : Технологія приготування та оформлення тістечка з кремом.

Час проведення уроку: 2 години.

Місце і роль уроку в розділі МДК, що вивчається.: урок-практикум.

Формування елементів професійної компетенції

ПК 8.4. Готувати та використовувати в оформленні прості та основні оздоблювальні напівфабрикати;

ПК 8.5. Готувати та оформляти вітчизняні класичні торти та тістечка.

Цілі уроку:

Освітні:

  • Закріпити знання з виготовлення піщаних тістечок;
  • Формувати професійні вміння приготування піщаних тістечок та оздоблювальних напівфабрикатів,

Розвиваючі:

  • Розвивати вміння правильно та якісно виконувати технологічну послідовність при приготуванні піщаних тістечок;
  • Розвивати здібності взаємоконтролю та самоконтролю при виконанні технологічних операцій.
  • розвиток пам'яті, логічного мислення, аналітичних здібностей.

Виховні:

Формування культури відносин у процесі навчальної праці, естетичної навички оформлення виробів; виховувати дбайливість та акуратність при виконанні робіт.

Тип уроку: Систематизація та узагальнення знань. (Виконання простих робіт, вивчення трудових прийомів та операцій).

Вигляд уроку: урок-практикум

Метод уроку: словесна, наочна, навчальна співпраця.

Форма організації діяльності учнівна уроці: фронтально-групова.

Тип уроку: урок актуалізації раніше засвоєних знань; урок із вивчення трудових прийомів, операцій та професійних компетенцій.

Вигляд уроку : урок-практикум.
Методи уроку: пізнавальний, практичний, систематизуючий.
Міжпредметні зв'язки:
- спеціальні дисципліни:
ВП. 02. Фізіологія харчування із основами товарознавства продовольчих товарів, ОП.03. Технічне оснащення та організація робочого місця.
- Загальноосвітні предмети: російська мова, математика, фізика, хімія.
Навчально-виробничі роботи:

Приготування пісочного напівфабрикату;

Приготування оздоблювального напівфабрикату

Оздоблення та оформлення пісочного тістечка

Місце навчання: навчальний кулінарний цех

Матеріально-технічне оснащення уроку:

документи письмового інструктування:матеріал на кожну парту, інструктажі.

Література: 1) підручник "Кондитер" М.М. Шумілкіна, Н.В. Дроздова

2) «Збірник рецептур кондитерських виробів»

Обладнання: комп'ютерна презентація, мультимедійний проектор,
технологічне обладнання: шафа ШПЕСМ-3, ваги електронні «Beurer», міксер «Bosch», холодильна шафа «ENIEM» (Додаток № 1);
інвентар: сито, дошка для обробки тесту з маркуванням «ТЕСТО», віночок, качалка, форма, кондитерські листи, кондитерський шприц; посуд: каструлі

1 л.,1,5 л., сковорода середнього розміру натуральні продукти, згідно з Збірником рецептур;
Прогнозований результат:

формування ПК 8.4. Готувати та використовувати в оформленні прості та основні оздоблювальні напівфабрикати;

ПК 8.5. Готувати та оформляти вітчизняні класичні торти та тістечка.

Значення Обґрунтованість вибору технологій приготування та використання в оформленні в залежності від призначення.

Значення точності та правильності приготування та оформлення вітчизняних класичних тортів та тістечок відповідно до технологічних вимог, вимог санітарії та гігієни та безпеки праці.

формування елементів загальних компетенцій:

– ОК 1. Розуміти сутність та соціальну значущість своєї майбутньої професії, виявляти до неї стійкий інтерес.

- ОК 2. Організовувати власну діяльність, виходячи з мети та способів її досягнення, визначених керівником.

- ОК 3.Аналізувати робочу ситуацію, здійснювати поточний та підсумковий контроль, оцінку та корекцію власної діяльності, нести відповідальність за результати своєї роботи.

– ОК 6. Працювати у команді, ефективно спілкуватися з колегами, керівництвом, клієнтами.

Мотивація. Викладач говорить про значення теми у цьому розділі.

Основою для приготування піщаних тістечок є пісочний напівфабрикат, який повинен бути м'яким, розсипчастим, без слідів гарту. Поєднуючи різні оздоблювальні матеріали, можна отримати багато видів тістечок.

Хід занять:

  1. Організаційний момент(2 хв.)
  • Вітаю учнів. Реєстрація відвідуваності та перевірка зовнішнього вигляду учнів (наявність та стан спецодягу та змінного взуття).
  • Перевірка готовності робочих місць
  1. Повідомлення теми та цілей уроку(8 хв).

Викладач повідомляє тему та цілі уроку. Створює мотиваційний момент. Задає головне питання уроку: «Технологічна послідовність приготування піщаних тістечок?»

2. Проводить логічне ув'язування з дисциплінами, що вивчаються, МДК та виробничим навчанням.

Чого б ви хотіли навчитися у процесі сьогоднішнього заняття? Чого очікуєте?

2. Навчальний етап: (25 хв)

2.1. Актуалізація опорних знань учнів(15 хв).


1 Який спосіб розпушування застосовується для приготування пісочного тіста?(Розпушення хімічними розпушувачам).

2 Які види розпушувачів використовуються при цьому?(карбонат амонію (вуглекислий амоній), гідрокарбонат натрію (питна сода))

3 Принцип дії розпушувачів.(сода і амоній починають розкладатися при Т:60-80°З виділенням СО, збільшуючи при цьому обсяг тесту)

4 Борошно якої сили використовують для пісочного тіста? Чому?(зі слабким або середнім вмістом клейковини; при замісі пісочного тіста з борошна з сильною клейковиною тісто виходить гумовим, непластичним)

5 Склад сировини для приготування пісочного тіста(масло вершкове, сах.пісок, сіль, яйця(меланж), розпушувач, ванільна пудра).

6 Чому борошно вводять у кінці замісу і як швидко замішують тісто з борошном?(1) 2-3 хв. Збільшення часу замісу призводить до освіті затягнутого тіста, т.к. клейковина сильно набухає. 2) відбувається зайве танення масла

7 У чому полягає принцип формування тістечок «кошик»?(З пласта виїмкою для фігурних виробів вирізають певні порції пісочного тіста і рівномірно розподіляють по поверхні металевого кошика)

8 Чи потрібно застосовувати змащування інвентарю жиром, чому?(ні, тісто містить достатню кількість олії)

9 Температура та час випікання пісочних виробів.(250-260 ° С; 12-15 хв.)

10 Вимоги до якості готових тістечок «пісочне тістечко з кремом»:(тістечко має квадратну форму або у вигляді зірочки; оформлена кремом та цукатами; пісочний п/ф: світло-коричневого кольору із золотистим відтінком, розсипчастої консистенції).

2.2.Обговорення способу обробки тістечок(5 хв).

Піщані тістечка можна готувати і з іншими кремами. Перелічіть назву кремів.(Вершковий шоколадний, вершковий горіховий, "Шарлотт", "Шарлотт шоколадний", "Гляссе")

2.3. Інструктаж щодо змісту занять, організації робочого місця та безпеки праці.(15 хв)

Перш ніж розпочати трудову діяльність - інструктаж з техніки безпеки. Назвіть основні вимоги до зовнішнього вигляду кондитера та техніки безпеки під час роботи зі спеціальними інструментами та обладнанням. Бригадири перевірте готовність бригади до заняття.

2.4.Показ прийомів з кожної операції (нові операції показує викладач, знайомі учні)(30 хв)

1.Організація робочого місця, підбір інвентарю та посуду; підготовка (зачищення вершкового масла, обробка яєць та проціджування, просіювання пшеничного борошна) та зважування продуктів; Збивання маси з вершкового масла|мастила|, цукру, меланжу; введення борошна, заміс пісочного тіста; розкочування пласта пісочного тіста; формування тестових заготовок у гофровані форми; випікання пісочних напівфабрикатів; приготування бісквітної крихти; приготування крему; оформлення кошиків обробними напівфабрикатами та цукатами; відпустку готові тістечка.(Показ нових прийомів викладачем, повторення одним із учнів).

2.5. Повідомлення критеріїв оцінок на уроці(5 хв)

Зовнішній вигляд – халат, фартух, головний убір, змінне взуття, індивідуальна серветка

Організація робочого місця – робоче місце не захаращене, інструменти та продукти не розкидані

Технологія виконання робіт – роботи виконані послідовно

Якість виконання робіт

Вміння працювати з інструментом – вміння працювати інструментами та пристроями,

Дотримання техніки безпеки під час роботи

Дотримання норм часу – учні повинні закінчити роботу за 1 годину

Вміння працювати у колективі (професійна етика) – ввічливе ставлення до одногрупників, викладачів.

3. Демонстрація результатів роботи(30 хв).

Видача завдання учням. Розміщення по робочих місцях, бригадах.

№ п/п

Діяльність учня

Діяльність викладача

Організація робочого місця.

Цільові обходи учнів.

Перевірка початку роботи.

Приготування пісочних напівфабрикатів

Аналізує учня, вказує на помилки, допущені під час роботи, допомагає їх виправити.

Приготування оздоблювальних напівфабрикатів

Контролює правильну технологічну послідовність при приготуванні оздоблювальних напівфабрикатів. Індивідуальне інструктування учнів.

Оформлення та оздоблення піщаних тістечок. Дотримання учнями техніки безпеки та ведення самоконтролю за якістю виконуваних робіт.

Перевірка, аналіз. Пояснення прийомів робочому місці учням.

Здача учнями виконаних робіт (готових тістечок).

Прийом та оцінювання виконаних робіт.

4.Підведення підсумків заняття(10 хвилин)

4.1. Аналіз виконаної роботи відповідно до критеріїв оцінок.

4.2. Розбір прийомів усунення помилок.

4.3. Виставлення учням оцінок відповідно до критеріїв(Підбиття підсумків, на підставі відомості, переведення балів в оцінку)

4.4. Прибирання робочих місць.

4.5. Рефлексія.

4.6.Домашнє завдання

Викладач __________/ Євглевська П.І. /


Кадровий склад училища представлений 40 педагогами та майстрами, з яких 15 осіб мають Урядові нагороди та Почесні звання, понад 80 % педагогічних та керівних працівників мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. Керівний склад ліцею включає директора, заступника директора з навчально-виробничої роботи


Поділіться роботою у соціальних мережах

Якщо ця робота Вам не підійшла внизу сторінки, є список схожих робіт. Також Ви можете скористатися кнопкою пошук


Інші схожі роботи, які можуть вас зацікавити.

15771. Принципи і прийоми психолого-педагогічного впливу на дітей, що важко виховуються, і підлітків 9.9 KB
Національна програма з підготовки кадрів» мають велике значення у піднятті системи освіти нашої країни на міжнародний рівень. Сучасний стан духовної та морально-культурної, екологічної, ціннісно-орієнтаційної ситуації в Узбекистані спонукає звернутися до проблеми психолого-педагогічного виховання молоді.
7559. Сучасні засоби навчання. Раціональна організація навчальної діяльності учнів 21.2 KB
Сучасні засоби навчання Раціональна організація навчальної діяльності учнів Вимоги до компетентності на тему □ знати та вміти розкривати сутність понять засобу навчання технічні засоби навчання підручник мультимедіа раціоналізація діяльності самоорганізація; □ знати призначення та вміти розкривати функції різних дидактичних засобів вміти здійснювати їхню класифікацію; □ знати та вміти обґрунтувати вимоги до підручників та навчальних посібників вміти аналізувати підручники та навчальні посібники за спеціальністю...
6892. Методи психолого-педагогічного дослідження. Психолого-педагогічний експеримент 3.94 KB
Психологопедагогічний експеримент Спостереження цілеспрямоване сприйняття фактів процесів або явищ, яке може бути безпосереднім здійснюваним за допомогою органів чуття або непрямим, заснованим на інформації, що отримується від різних приладів і засобів спостереження, а також інших осіб, які проводили безпосереднє спостереження. Експеримент науково поставлений досвід пов'язаний із спостереженням досліджуваних явищ у створюваних та контрольованих дослідником умовах. Лабораторний експеримент характеризується тим, що дослідник...
18112. Психолого-педагогічні умови ефективності інтелектуального розвитку в процесі навчання та виховання дітей шестирічного віку та їх адаптація 84.38 KB
Слід зазначити, що за цією проблемою стоїть найбільш широка і найдавніша проблема раннього навчання дитини в стінах школи і за межами їх. Вони розуміли що таке прискорення технічно спрощуючи інтеграцію дітей у зріле суспільство соціальну адаптацію підростаючих поколінь здатно починати гальмом на шляху нормального психічного та інтелектуального розвитку дитини. У зв'язку з вищезазначеним можна констатувати певні проблеми між необхідністю початку систематичного навчання дітей шестирічного віку в...
11277. Профільна діагностика учнів Республіки Татарстан як фактор розвитку профільного навчання 9.63 KB
Профільна діагностика учнів Республіки Татарстан як фактор розвитку профільного навчання Національна стратегія Наша нова школа як головна мета проголошує приведення шкільної освіти у відповідність випереджаючому розвитку суспільства. У цьому робота проведена в освітніх установах республіки з професійного самовизначення учнів набуває особливого значення. Вона являє собою цілісну систему наукової практичної діяльності громадських інститутів відповідальних за підготовку учнів...
18064. Методи педагогічного впливу у процесі художньої праці 284.72 KB
Виявити соціально-педагогічні умови для розвитку художньої та декоративно-ужиткової творчості в процесі трудової підготовки. Для воїнів майстри виготовляли зброю військове спорядження: списи шаблі сокири мечі тощо. .
17788. Ефективність використання спортивних ігор як засобу розвитку координаційних здібностей в учнів середнього шкільного віку 29.71 KB
Пізніше поряд з терміном спритність стали застосовувати термін координаційні здібності Основними компонентами координаційних здібностей є здатність до орієнтування в просторі рівноваги реагування диференціювання параметрів рухів здатності до ритму перебудови рухових дій вестибулярна стійкість довільне розслаблення м'язів. Під координаційними здібностями розуміють сукупність властивостей організму людини, що проявляється в процесі вирішення рухових завдань різної координаційної...
20048. Основи виховання відповідального ставлення до навчальної діяльності у молодших школярів 33.52 KB
Поняття відповідального ставлення до навчальної діяльності. Основи виховання відповідального ставлення до навчальної діяльності молодших школярів. Першокласник повинен виконувати велику кількість вимог: він повинен відвідувати заняття виконувати завдання передбачені шкільною програмою дотримуватися вказівок вчителя дотримуватись шкільного режиму добиватися результатів у навчальній діяльності.
18161. Технологія педагогічного процесу етико-правового виховання школярів початкової ланки 272.81 KB
У силу того що правове навчання на даному ступені має емпіричне забарвлення має на меті вирішення найбільш оптимального завдання для даного віку формування та розвиток гуманістичної особистості дотримується норми і закони має цивільні почуття та почуття особистого характеру, що може захищати свої права вміти пристосовуватися до умов де живе вчиться. Теоретична та практична значимість дослідження актуальні тим, що в ньому розглядають наболілі питання теорії та практики етико-правового навчання особливості змісту та...
18116. Перевірка психолого-педагогічних умов адаптації учнів у школі 99.4 KB
Вступ до школи та початковий період навчання викликають перебудову всього способу життя та діяльності дитини. Вік 6-7 років у житті дитини на думку вітчизняних психологів Л. Переживання щодо змін свого вікового статусу 6-7 річної дитини є прямим наслідком перебудови соціальної ситуації її розвитку в цей період її об'єктивних та суб'єктивних характеристик. Об'єктивна складова статусу пов'язана з реальними змінами, що відбуваються в житті дитини - суспільство в особі школи та сім'ї очікують від неї нового...